Вівторок, 06.12.2022, 10:51
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Демидівська районна державна адміністрація        Відділ освіти

Про нас

Демидівський район

Авторизація
Реклама
Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Андріївські вечорниці

Українське народне прислів'я стверджує, що «сумний грудень у свято і будень». Та це прислів'я не для молоді. Адже саме в грудні молодь збирається майже щодня. 3 останнім місяцем року пов'язано чи не найбільше з народних свят - День Андрія за ім'ям християнського святого Андрія Первозванного, що випадає на 13 грудня. З цим днем пов'язана значна кількість різноманітних обрядів і повір’їв, а також угадування майбутньої долі, ворожіння, ритуальне кусання калити.

11 грудня в Демидівському Будинку творчості школярів відбулося свято «Андріївські вечорниці». Розпочали свято ведучі, гуртківці закладу,  Пузьо Андрій та Яковецька Карина, які звернулися до присутніх з вітальними словами, повідомили гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів.

Прийняла вечорниці дбайлива господиня. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата (Мартинюк Юлія, Сліпчук Богдана, Яковецька Карина, Рубець Світлана, Сімйохіна Аліна) із піснею «Цвіте терен». Чекаючи хлопців дівчата ворожили,  слухали  ансамбль сопілок (Березюк Тетяна, Мельничук Світлана, Коротинська Ірина, Цісарук Юлія), які виконали інструментальну п’єсу «Вербовая дощечка». З піснею «Розпрягайте  хлопці коней» на вечорниці завітали й парубки (Крохмалюк Олександр, Михальчук Андрій, Пузьо Андрій, Леоновець Олег, Бондарчук Михайло), які принесли неабияку радість дівчатам.  Хлопці й дівчата жартували та  ворожили разом, співали пісень («Ой, дівчино, відчини», «А мій милий, чорнобривий, вареничків хоче», «Гой, я – приймак», «І в вас, і в нас хай буде гаразд»).  Під супровід ансамблю народних інструментів, дует у складі Юхимчука Назара та Мартинюк Соломії, виконав жартівливу пісню «Ой підемо жінко».  Дівчата придумали для хлопців цікаві випробування та конкурси на кмітливість.

Найурочистіший етап свята – обряд «Кусання калити». Старший парубок, «калитинський» – Пузьо Андрій,  запрошував «коцюбинських» кусати калиту. На завершення свята всіх присутніх частували варениками та калитою.

Свято підготували педагоги закладу: культорганізатор І.Ковальчук та акомпаніатор Т.Погранична.

Андріївські Вечорниці продемонстрували, що сучасна молодь знає українські традиції, дотримується і поважає їх, шанує українську народну пісню.

Людмила Гусаревич,

директор Демидівського

Будинку творчості школярів

Єдина країна

Блог
"https://vk.com/id260766730"

Годинник
Події та свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Календар
Інформація
"http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1d/Demydv_s.png/92px-Demydv_s.png"

.....Д Е М И Д І В К А...... Демидівський район

Пошук

Copyright MyCorp © 2022
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz