Вівторок, 06.12.2022, 10:51
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Демидівська районна державна адміністрація        Відділ освіти

Про нас

Демидівський район

Авторизація
Реклама
Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини Освіта Рівненщини
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

«Андріївські вечорниці»

Українське народне прислів'я стверджує, що «сумний грудень у свято і будень». Та це прислів'я не для молоді. Адже саме в грудні молодь збирається майже щодня. 3 останнім місяцем року пов'язано чи не найбільше з народних свят – День Андрія за ім'ям християнського святого Андрія Первозванного, що випадає на 13 грудня. З цим днем пов'язана значна кількість різноманітних обрядів і повір’їв, а також угадування майбутньої долі, ворожіння, ритуальне кусання калити.

13 грудня в Демидівському Будинку творчості школярів відбулося свято «Андріївські вечорниці». Розпочали свято ведучі,  які звернулися до присутніх з вітальними словами, повідомили гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів.

Прийняли вечорниці дбайливі господарі. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата (Солоняк Юлія, Росул Ярослава, Марчук Олександра, Кирильчук Олена, Чекан Ольга) із піснею «Ой зелене жито, зелене». З піснею «Їхав, їхав козак містом» на вечорниці завітали хлопці (Савков Захар, Кисіль Олександр, Кравчук Микола, Кравчук Андрій), які принесли неабияку радість дівчатам.  Хлопці й дівчата жартували та  ворожили разом (вгадували ім’я майбутнього чоловіка, ким буде за професією, хто з дівчат першою вийде заміж).  Учасники вечорниць розповідали цікаві гуморески та співали пісень («Цвіте, цвіте черемшина», «Чорні очка як терен», «А мій милий, чорнобривий, вареничків хоче», «Із сиром пироги», «Розпрягайте хлопці коней»). Пісні виконувались  під супровід ансамблю народних інструментів (Зубчук Владислав, Леоновець Олег, Леоновець Любомир, Цісарук Юлія).  Дівчата придумали для хлопців цікаві випробування та конкурси на кмітливість.

Найурочистіший етап свята – обряд «Кусання калити». Старший парубок, «калитинський» – Савков Захар,  запрошував «коцюбинських» кусати калиту. На завершення свята всіх присутніх частували варениками та пампушками,  всі разом виконали пісню «І в вас, і в нас хай буде гаразд»

Свято підготували педагоги закладу: культорганізатор І.Ковальчук, акомпаніатор Т.Погранична та керівник гуртка О.Зелінський.

Андріївські Вечорниці продемонстрували, що сучасна молодь знає українські традиції, дотримується і поважає їх, шанує українську народну пісню.

 

Єдина країна

Блог
"https://vk.com/id260766730"

Годинник
Події та свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Календар
Інформація
"http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1d/Demydv_s.png/92px-Demydv_s.png"

.....Д Е М И Д І В К А...... Демидівський район

Пошук

Copyright MyCorp © 2022
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz